Календарь событий

05 июля 2021

КъБР-м и Iэтащхьэ КIуэкIуэ Казбек хэтащ Урысеймрэ Белоруссиемрэ хыхьэ щIыналъэхэм я Зэхуэсышхуэм

Урысеймрэ Белоруссиемрэ хыхьэ щIыналъэхэм я Зэхуэсышхуэм ипкъ иткIэ бадзэуэгъуэм и 1-м, видео­конференц IэмалкIэ зэпа­щIэ­ри, зэхэтащ къэралитIым я унафэщIхэр къы­щып­сэлъа кIэух зэIущIэ зыубгъуар. Зэхыхьэр зы­теу­хуауэ щытар дуней псор бжыгъэм тещIыхьа Iуэху къызэгъэпэщыкIэм щы­хуэ­кIуэ мы лъэхъэнэм Урысеймрэ Белоруссиемрэ щIэ­ныгъэ-техникэ IэнатIэм щызэдэлэжьэнырщ.

УФ-м и Правительствэм щIыналъэ зыужьыныгъэмкIэ и комиссэм и зэIущIэм

КъБР-м и Iэтащхьэ КIуэкIуэ Казбек бадзэуэгъуэм и 1-м хэтащ Урысей Федерацэм и Правительствэм щIыналъэ зыужьыныгъэмкIэ и комиссэм и президиумым и зэIущIэу Урысейм и вице-пре­мьер Хуснуллин Марат иригъэ­кIуэкIам.

Тхыдэр жьы хъуркъым

Урысей тхыдэ зэгухьэныгъэм, УФ-м и тIасхъэщIэх IэнатIэм я унафэщI Нарышкин Сергей МГИМО-м щригъэкIуэкIа зэIущIэм видео зэпыщIэныгъэкIэ хэтащ КъБР-м и Парламентым, Урысей тхыдэ зэгухьэныгъэм и Къэбэрдей-­Балъкъэр щIыналъэ къудамэм и советым я УнафэщI Егоровэ Татьянэ.

Щедрость летней нивы

Труженики полей Кабардино-Балкарии приступили к уборке зерновых колосовых культур нового урожая.
По устоявшейся традиции первыми на поля вывели уборочную технику земледельцы степной зоны республики, которые ведут жатву на участках под озимые ячмень и пшеницу.

«Жемчужина среди советских областей»

В следующем году наша республика отметит вековой юбилей. Сто лет назадnнароды Кабардино-Балкарии обрели национальную государственность, которая стала не самоцелью, а средством сохранения этноса, инструментом возрождения и развития его этнической культуры. 

Два новых пособия семьям

1 июля вступил в силу Федеральный закон от 26 мая 2021 г. №151 «О внесении изменений в отдельные законодательные акты Российской Федерации», которым установлено два новых социальных пособия: беременным, вставшим на учёт в ранние сроки; неполным семьям с детьми в возрасте от 8 до 16 лет.